Mikrodermabrazja diamentowa polega na mechanicznym złuszczaniu naskórka za pomocą specjalnego urządzenia z głowicą, zakończoną drobinkami diamentu. Jest jednym z popularnych peelingów, stosowanych zarówno jednorazowo, jak i w serii. Intensywność zabiegu dobiera się indywidualnie dla każdej osoby. Mikrodermabrazja diamentowa stosowana jest w przypadku skóry suchej, ze zmarszczkami powstałymi w wyniku starzenia się lub działania słońca. Wskazaniem do zabiegu są też zaskórniki i prosaki, rozszerzone pory i przebarwienia oraz płytkie blizny. Zabieg mikrodermabrazji diamentowej jest bezpieczny, bezbolesny i nie wywołuje skutków ubocznych czy uczuleń. Mogą z niego korzystać zarówno kobiety, jak i mężczyźni o każdym typie skóry.
Wskazania:
- sucha wiotka skóra
- zmarszczki i przebarwienia
- płytkie blizny i rozstępy
- trądzik, łojotok
- zaskórniki, prosaki
Zabieg mikrodermabrazji diamentowej nie może być jednak wykonywany w pewnych warunkach. Chodzi tu przede wszystkim o stany i choroby, których obecność może w przypadku przeprowadzenia zabiegu prowadzić do dalszych uszkodzeń skóry. To między innymi zakażenia wirusowe, bakteryjne i grzybicze, nowotwory skóry, trądzik różowaty.
Przeciwwskazania:
- nowotwory skóry
- choroby i zakażenia wirusowe, bakteryjne i grzybicze
- stany zapalne i ropne
- skaleczenia i inne stany przerwania ciągłości skóry
- trądzik różowaty
- naczyniaki jamiste, teleangiektazja
- cera naczyniowa
- brodawki i opryszczki
- łuszczyca
- ciąża
Opis zabiegu
Zabieg nie trwa długo. To zazwyczaj około 20 – 30 minut, a częstotliwość powtarzania zależy od cech skóry pacjenta. W przypadku grubszej skóry może to być tydzień, ale delikatniejsza wymaga już co najmniej dwutygodniowej przerwy. W trakcie zabiegu skóra jest złuszczana przy pomocy głowicy zakończonej diamentami (naturalnymi lub syntetycznymi). Oddziaływanie mechaniczne pozwala usunąć obumarły naskórek z powierzchni skóry, a także oczyszcza pory. Pył, który w tym czasie powstaje, zostaje od razu zasysany. Dlatego mikrodermabrazja diamentowa nie wywołuje podrażnień i reakcji alergicznych. Na skutek przeprowadzenia zabiegu dochodzi zarazem do stymulacji głębiej położonych warstw skóry do produkcji nowych, zdrowych komórek. Poprawia się także ich ukrwienie.
Efekty są widoczny tuż po zabiegu. Cera staje się wygładzona, odświeżona. Potwierdzają to opinie pacjentów, którzy poddali się mikrodermabrazji diamentowej są jednoznaczne. Skóra intensywniej wchłania dobroczynne substancje zawarte w pielęgnacyjnych kosmetykach. Dlatego mikrodermabrazja może być łączona z innymi zabiegami kosmetycznymi i stanowić dla nich doskonałą bazę.
Cena mikrodermabrazji diamentowej zależy od dwóch czynników – ilości zabiegów, a także części ciała, które są poddawane zabiegowi. Najczęściej mikrodermabrazja diamentowa jest wykonywana w okolicy twarzy. Bywa jednak wykorzystywana także w obszarze dekoltu czy pleców. Zalecania po zabiegu są związane ze zwiększoną wrażliwością skóry. Może ona być zaczerwieniona i jest bardziej podatna na działanie promieniowania słonecznego. Dlatego należy stosować preparaty z filtrem ochronnym przeciw UV. Lepiej też unikać wysokich temperatur i chlorowanej wody. Na 24 h przed zabiegiem nie powinno się także stosować polopiryny i aspiryny.