Osocze bogatopłytkowe jak eliksir młodości

Osocze bogatopłytkowe robi wśród zabiegów medycyny estetycznej zawrotną karierę. Koncentrat płytek krwi, uzyskiwany z krwi pacjenta wykorzystywany był wcześniej z powodzeniem w ortopedii, stomatologii. Medycyna estetyczna docenia zwłaszcza odmładzające działanie osocza bogatopłytkowego.

Najważniejsze znaczenie w działaniu osocza mają tak zwane czynniki wzrostu, uwalniające się z płytek krwi. Dzięki nim obserwujemy pobudzenie produkcji nowego kolagenu i w efekcie poprawę kondycji skóry, jej struktury i napięcia. Zabieg jest skuteczny i prosty, pod warunkiem, że wykonywany jest wprawną ręką lekarza i w warunkach gabinetu lekarskiego zabiegowego.

Bardzo dobre efekty uzyskuje się stosując terapię osoczem bogatopłytkowym w zabiegach niwelowania oznak starzenia skóry, rewitalizacji skóry twarzy, dekoltu, dłoni. Doskonałe efekty daje też wykorzystywanie osocza bogatopłytkowego po zabiegach złuszczania, dla przyspieszania gojenia skóry. Osocze działa dobroczynnie przy łysieniu androgenowym i plackowatym, a także w leczeniu rozstępów i blizn po trądziku.