Peeling medyczny jest zabiegiem odmładzającym, ale także wspomagającym leczenie wielu problemów skórnych. Wykonywany może być wyłącznie przez lekarza posiadającego odpowiednie wyszkolenie. Peeling chemiczny działa uszkadzając skórę w sposób kontrolowany, na różnych jej głębokościach – co w efekcie wywołuje jej złuszczanie. Gojenie po zabiegu powoduje przebudowę struktury skóry i jej regenerację. Efekty widać już po pierwszym zabiegu.

Peelingi medyczne stymulują produkcję w skórze kolagenu, elastyny i kwasu hialuronowego, czyli naturalnych substancji, które zapewniają skórze jędrność, elastyczność, nawilżenie. To z tego powodu zabiegi wspomagają niwelowanie następstw trądziku, likwidują przebarwienia oraz skutki fotostarzenia skóry. Powodują także spłycanie zmarszczek, blizn. Peelingi chemiczne pomagają w usuwaniu prosaków i zaskórników.

Zabiegi stosuje się najczęściej w sezonie jesienno-zimowym i wczesną wiosną, bowiem przeciwskazania do kuracji to między innymi ekspozycja na promienie słoneczne.

Wskazania

  • płytkie zmarszczki
  • blizny i przebarwienia
  • zaskórniki
  • szara, sucha, wiotka skóra